Geometria zawieszenia Polmozbyt-Legionowo

Zawieszenie pojazdu jest to zespół elementów łączących koła z resztą pojazdu. To właśnie ono, przenosi siły powstające na styku koła z jezdnią na nadwozie. Dzięki niemu, możemy odczuwać komfort jazdy, jak również i skuteczność i sterowność pojazdu.

Bardzo ważną kwestią, na jaką należy zwracać uwagę, jest geometria zawieszenia pojazdu. Nasza firma robi wszystko, by w sposób profesjonalny i przede wszystkim skuteczny, wykonać ustawienie geometrii i zbieżności kół pojazdu w taki sposób aby jazda była bezpieczna i komfortowa.

Warto też zaznaczyć że wykonywana u nas zbieżność oraz geometria kół wykonywana jest przy użyciu nowoczesnego urządzenia komputerowego marki Hunter.

Geometria kół polmozbyt legionowo

 

Kiedy więc powinniśmy zrobić kontrolę w tym zakresie? Jak rozpoznać nadmierne zużycie elementów zawieszenia?

Właściciel pojazdu musi zareagować, gdy występuje nieprawidłowe ustawienie koła kierownicy, gdy jest skłonność do zbaczania z drogi, gdy słychać odgłosy głośnej pracy w czasie jazdy lub też, gdy następuje nierównomierne zużywanie się bieżnika opon. Tak naprawdę, każde wpadniecie w dziurę na drodze, może spowodować problemy z naszym zawieszeniem. Aby móc przeprowadzić prawidłowy pomiar, zanim wykonamy regulację zbieżności, sprawdzamy uprzednio stan ogólny elementów zawieszenia. Są to więc wahacze, amortyzatory oraz inne elementy wpływające na prawidłowość wodzenia kół. Jeśli wszystkie te elementy oraz ich łączenia działają prawidłowo możemy przystąpić do pomiaru i regulacji geometrii kół. W każdym przypadku, gdy zobaczy się nieprawidłowości, trzeba wykonać potrzebne naprawy zawieszenia, aby pomiar geometrii był prawidłowy

Published on  02.04.2013