Toczenie tarcz hamulcowych na samochodzie Polmozbyt-Legionowo

Tarcze hamulcowe podczas pracy czasami ulegają uszkodzeniom. Nie zawsze jednak trzeba wymieniać je na nowe. Jeśli tarcze nie są wyeksploatowane można je poddawać regeneracji poprzez toczenie ich powierzchni i krawędzi. Najbardziej skutecznym sposobem przywrócenia pierwotnych właściwości tarcz, jest obróbka na specjalnym urządzeniu bez konieczności zdejmowania ich z piast kół.

Jakich tarcz nie toczymy ?

Nie przetaczamy tarcz wyeksploatowanych oraz po przebiegu pow. 60.000 km (ponieważ wykazują zbyt duży stopień zużycia).Przetoczenie takich tarcz powoduje zmiejszenie grubości poniżej wartości minimalnej, co może skutkować ich nagłym pęknięciem podczas kontaktu z klockami hamulcowymi. Z uwagi na zmniejszoną masę materiału tarcze te zbyt mocno się nagrzewają. W wyniku tego może dojść do przegrzania się hamulców i drastycznego obniżenia skuteczności hamowania.

Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżowania, zużyte tercze muszą być wymienione na nowe. Przed wykonaniem usługi dokonujemy oględzin tarcz hamulcowych, dlatego przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta w celu umówienia oględzin.

Published on  02.04.2013